Bitcoin Hash Rate spadł do ‚All-Time High‘ po dwóch miesiącach obcinania o połowę.

14. Juli 2020 Aus Von admin

Bitcoin był świadkiem najwyższego w historii haszyszu w ciągu prawie dwóch miesięcy od obcięcia o połowę Bitcoin.

Wskaźnik haszyszu wzrósł o 9,89% w stosunku do poprzedniego rekordu z prędkością 124 TH/s.

Wzrost wskaźnika haszyszu oznacza, że wiele osób nadal wierzy w jego wartość i wkrótce ceny mogą również wzrosnąć.

 

W przybliżeniu po dwóch miesiącach zawodów „Bitcoin Halving“, w których nagrody zostały obniżone z 12,5 BTC do 6,25 BTC, nie wpłynęło to na wskaźnik haszu Bitcoin Evolution. Hash rate odnosi się do liczby osób wydobywających Bitcoin, dlatego możemy powiedzieć, że im więcej osób wydobywa Bitcoin, tym bardziej wierzą w jego wartość.

Jak wynika z raportów z blockchain.com, wskaźnik haszu Bitcoin osiągnął prawie 124 TH/s, co jest rekordową wysokością osiągniętą w tych dniach. Coinpedia zgłosiła wiele Altcoinów, które mają dać dobre zyski w tym roku, a także obecnie jesteśmy świadkami ogromnego skoku cen Chainlink.

 

Jednak popularność Bitcoinów wśród górników nie zmniejszyła się o połowę, mimo to nagrody spadły o połowę po tym wydarzeniu. A zatem nawet spadając o 27 procent po zmniejszeniu o połowę, cena haszyszu Bitcoin osiągnęła 124 TH na sekundę.

 

Wzrost stawki haszyszu, co to oznacza?
Zasadniczo, Hash Rate jest miarą mocy przetwarzania sieci Bitcoinów. Jak wspomniano powyżej, w chwili obecnej współczynnik haszyszu Bitcoin osiągnął 124 TH/s, co oznacza, że sieć Bitcoin może przetwarzać 124 biliony transakcji na sekundę.

Wzrost wskaźnika haszyszu wskazuje na następujące czynniki,

Więcej ludzi wydobywa Bitcoin.
To z kolei oznacza, że więcej ludzi wierzy w wartość Bitcoinu
Dlatego oczekuje się, że ceny Bitcoinów wzrosną.
Jak doszło do tej zmiany?
Jednym z możliwych powodów mogłoby być stworzenie opłacalnego i wysokowydajnego sprzętu górniczego. Na przykład chiński gigant górniczy, Bitman, ogłosił niedawno zakup 17 000 urządzeń górniczych.

Niedawno uruchomiono kolejną firmę wydobywczą, wspieraną przez Petera Theila, Warstwa 1, której celem jest kontrola 30 procent haszyszu kryptograficznego do 2021 roku.

Max Keiser powiedział ostatnio w wywiadzie, że „Bitcoin byłby Mona-Lizą XXI wieku“. Podał również, że Bitcoin hash rate war, co może prowadzić do ceny Bitcoin do 500K dolarów. Niektórzy z entuzjastów kryptografii nie znaleźli żadnej znaczącej zmiany w tym wzroście, ponieważ nie widzieli poważnej zmiany w cenach Bitcoina, który ma tendencję od 900 dolarów do 9400 dolarów.

 

Podczas gdy niektórzy z użytkowników rozważali inne altcoiny takie jak Link lub ADA, które mogą być bardziej ekologiczne dla ekosystemu kryptońskiego.

 

W skrócie, rosnąca popularność Bitcoinów nie jest czymś nowym dla każdego miłośnika kryptografii. Nieważne, każdy inny Altcoin rośnie, aby osiągnąć nowe rekordy, które nie szkodzą działalności Bitcoin.

Rosnące tempo haszyszu może być pre-sygnałem wzrostu cen Bitcoinów zamiast tego. Ostatnio dotknęła ona znaku $10K i w mgnieniu oka ześlizgnęła się w dół. Czy po wzroście stawek haszyszu osiągnie nowy poziom?