Bitcoin Weekly Candle „Saved“ po Flash Dump do 17.600 dolarów w zeszłym tygodniu

Bitcoin przeszedł silny spadek w zeszłym tygodniu po szczycie na 19.956 dolarów na przełomie miesiąca.

W zeszłym tygodniu jednak, krypto waluta spadła do 17 600 dolarów.
Ale wraz z nadejściem weekendu, byki Bitcoin odzyskały kontrolę nad rynkiem krypto walutowym.

Rajdy Bitcoinów wracają po zeszłotygodniowym silnym spadku.

Bitcoin przeszedł silny spadek w zeszłym tygodniu po szczycie na 19.956 dolarów na przełomie miesiąca. Krypto waluta spadła aż do 17 600 dolarów na najlepszych giełdach miażdżąc nadzieje wielu inwestorów, którzy spodziewali się, że 20 000 dolarów zostanie złamanych.

Ale wraz z nadejściem weekendu, byki Bitcoin odzyskały kontrolę nad rynkiem krypto walutowym.

W niedzielę rano krypto waluta handlowała jako $19.400 i obecnie handluje za $19.100. To ożywienie pozwoliło na to, aby krypto waluta faktycznie zakończyła się stosunkowo byczą tygodniową świecą.

Chociaż jest to świeca daleka od zielonej, na którą wielu miało nadzieję, była ona lepsza od „niedźwiedziej pochłaniającej“ świecy, która wcześniej zajmowała wykres Bitcoin.

Wielu jest przekonanych, że ruch w kierunku 20.000 dolarów i więcej jest prawdopodobne, tak długo, jak rynek akcji i dolar amerykański zachowują się do pewnego stopnia. Od późnego czasu nastąpiło jednak oddzielenie BTC od tradycyjnych rynków, co może jeszcze bardziej zwiększyć BTC.

Podstawy Lepsze niż kiedykolwiek

Bycze odwrócenie widziane na wykresie Bitcoina przychodzi, ponieważ podstawy wiodącej kryptokuranty stały się pozornie bardziej wyraźne niż kiedykolwiek.

Paolo Ardoino, CTO na Bitfinexie, powiedział niedawno, że sprawa byka BTC zmusi globalnych zarządzających aktywami do „odpowiedniej rekalibracji ich portfeli“ zgodnie z BTC:

„Żadna ilość cynizmu, niedowierzania czy nawet fantastycznego myślenia nie może przesłonić przekonującej sprawy Bitcoina“, powiedział. „Zarządzający aktywami na całym świecie będą nadal odpowiednio dostosowywać swoje portfele.“

Jak powiedział, inwestorzy instytucjonalni wykazali ogromne zainteresowanie Bitcoinem.

MicroStrategy pozyskała ostatnio 650 milionów dolarów od inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą pozyskać ekspozycję na BTC i waluty kryptograficzne jako całość:

„MicroStrategy szacuje, że wpływy netto ze sprzedaży obligacji wyniosą około 634,9 mln USD, po odliczeniu wstępnych rabatów i prowizji nabywcy oraz szacunkowych kosztów ofertowych płatnych przez MicroStrategy. MicroStrategy zamierza inwestować wpływy netto ze sprzedaży obligacji w bitcoin zgodnie ze swoją polityką rezerwy skarbowej w oczekiwaniu na określenie potrzeb w zakresie kapitału obrotowego i innych ogólnych celów korporacyjnych“, ogłosiła niedawno MicroStrategy.

Jako że amerykańskie służby ds. biznesu zadeklarowały, że pozyskają 400 mln USD, zwiększony rozmiar rundy wskazuje na silne odwrotne zapytanie inwestorów instytucjonalnych o możliwość przejęcia ekspozycji na Bitcoin.

Może to również pokazać, że koszt pieniądza jest obecnie bardzo niski ze względu na łatwą politykę pieniężną.

Comments are disabled